Dňa 11. novembra 2018 sme sa spolu s pútnikmi prichádzajúcimi zo Slovenska spoločne stretli pri slávení svätej omše o 16.30 výnimočne v Kostole Santa Maria dell’Anima v blízkosti Piazza Navona.

Po svätej omši sa v sále spomínaného kolégia o 18.00 uskutočnilo divadelné predstavenie s názvom Láska na 3x, ktoré do Večného mesta prišiel zahrať ochotnícky Divadelný súbor Jána Palárika z Čadce. Režisér divadelného súboru Vlado Mores a dramaturgička Katarína Janesová siahli po troch jednoaktovkách ruského klasika Antona Pavloviča Čechova Medveď, O škodlivosti tabaku Pytačky, ktoré naštudovali v sezóne 2017/2018. Premiéra divadelnej hry Láska na 3x sa uskutočnila v Dome kultúry v Čadci 3. marca 2018. Divadelný súbor duchovne sprevádzal vdp. Peter Holbička, dekan v Kysuckom Novom Meste, Farnosť svätého Jakuba, ktorý zároveň zahral i jednu z hlavných postáv.

Predstavenie bolo plné skvelých hereckých výkonov, publikum, ktoré okrem Slovákov tvorili i českí a talianski diváci, si mohlo príjemne oddýchnuť a dobre sa zabaviť. Ochotníci z Divadelného súboru Jána Palárika v Čadci tak perfektne reprezentovali našu krajinu i zahraničí.