Pútnici na Námestí sv. Petra

Pútnici

Na nedeľných svätých omšiach radi privítame i našich krajanov zo Slovenska, ktorí prídu do Ríma aj na krátky čas. Rovnako pozývame do spoločenstva i všetkých tých, čo hľadajú v Ríme slovenské zázemie.

Ubytovanie

Mesto poskytuje mnoho druhov ubytovania (od hotelov a hostelov, až po prenajímanie izby u domácich obyvateľov). V porovnaní so Slovenskom je nutné počítať s vyššou sumou (priemerne sa cena ubytovania na jednu noc pohybuje od 30,- € vyššie). Neďaleko Vatikánu sa nachádza aj Poutni dům Velehrad.

Doprava v meste Rím

Doprava

Dve hlavné rímske letiská sú prepojené s centrom mesta autobusom (Ciampino) a vlakom (Fiumicino). Na cestovanie po meste poslúžia lístky spoločnosti ATAC, kde je možné rozhodnúť sa medzi niekoľkými typmi (jednorázový, jednodňový, trojdňový, a iné). Lístok platí na miestne vlaky, električky, autobusy a metro. Okrem týchto spojov je možné zakúpiť si aj jazdu turistickým výhliadkovým autobusom. 100-minutový lístok stojí 1,50 €. 24-hodinový stojí 7 € a 72-hodinový 18 €. Tu nájdete viac info o lístkoch a dopravnej mape mesta.

Sprievodca

Existuje niekoľko užitočných publikácií, ktoré sú nápomocné pri pobyte v Ríme. Je možné zakúpiť si ich na každom turistickom mieste v blízkych obchodoch. Okrem najrozšírenejších svetových jazykov je niekoľko publikácií aj v slovenčine.